WordPress to darmowy system zarządzania treścią. Oznacza to, że można go wykorzystać do budowania stron internetowych, portali, blogów, sklepów i wszelkiego rodzaju systemów, które są dostępne online. System CMS to oprogramowanie, które pozwala tworzyć, edytować, organizować i publikować treści.
Aktualnie WordPress to zaplecze dla miliardów stron www, blogów, portfolio, newslettera, landing page, systemów sprzedaży, mechanizmów komunikacji wewnątrz firmy, katalogów, baz plików etc. Platforma jest nieustannie aktualizowana i rozwijana także przez użytkowników, którzy współtworzą niezliczoną liczbę dodatków. Dzięki temu w WordPressie można wprowadzać wiele modyfikacji, dodawać nowe narzędzia, monitorować działania na stronie czy też kontrolować obecność użytkowników w sieci za pomocą kilku kliknięć.
WordPress nie wymaga znajomości specjalistycznych języków programowania, wiedzy technicznej czy umiejętności pisania stron internetowych, żeby budować strony WWW.
Przykładowe zastosowanie WordPressa
- Dodanie nowego wpisu
Gdy zamierzasz stworzyć wpis na blog, kliknij Wpis/Dodaj nowy w Kokpicie:
- Newsletter
Jeśli na przykład zależy Ci na stworzeniu newslettera w WordPressie, wykorzystaj wtyczkę Newsletter. Wejdź we Wtyczki i poszukaj interesujących Cię funkcjonalności. Instalacja i użytkowanie są bezpłatne.
- Dodawanie nowego użytkownika do strony i przydzielanie mu roli
Gdy zamierzasz dodać użytkownika do strony, przydzielając mu daną rolę (subskrybent, redaktor, BackWPup Admin i wiele innych). Wejdź w Użytkownicy i Dodaj nowego użytkownika. Wybór roli usera znajduje się na samym dole widoku strony. Możesz też np. wprowadzić filtr antyspamowy pod kątem użytkowników (Użytkownicy/ Znajdź spam wśród użytkowników po lewej stronie screenu).
- Sprawdzanie stanu witryny
Bardzo przydatną opcją jest sprawdzenie, w jakim stanie jest strona, tzn. czy jest wydajna, czy sprawnie się ładuje, wtyczki są aktualizowane? Czy pojawiają się jakieś błędy krytyczne lub zalecenia usprawnień? Wejdź w Narzędzia i Stan witryny. Otrzymasz wtedy diagnozę witryny oraz zalecenia związane z obsługą i usprawnieniem strony (dwie zakładki Status i Informacja).
To tylko niektóre możliwości WordPressa. Można także stworzyć e-sklep (za pomocą wtyczki WooCommerce), przeprowadzić backup danych (wtyczka BackWPup) czy też zarządzanie wyglądem strony (Wygląd/Motywy/Widgety etc.).
***
Sprawdź, co to jest WordPress.
Przeczytaj, jak zamówić Hosting WordPress w Kru.pl.
Sprawdź, jak zamówić Biznes Hosting w Kru.pl.